pl en

Produkt miesiąca - Marzec 2024

Produkt miesiąca - Marzec 2024

Spawarka MMA Rogue ET 180i/200iP PRO

 

Rogue ET to efektywne i łatwe w obsłudze urządzenie klasy podstawowej do spawania metodą TIG DC z zajarzaniem HF. Dzięki wbudowanemu DNA marki ESAB, łączy w sobie dużą wytrzymałość z wyjątkowo kompaktową konstrukcją. Lekka ergonomiczna rękojeść, pasek do przenoszenia oraz długie przedłużacze czynią model Rogue ET idealnym do wielu zastosowań. We wszystkich wariantach urządzenie jest przystosowane do zasilania za pomocą agregatów prądotwórczych o mocy powyżej 7 kW.

Rogue ET zapewnia doskonałą charakterystykę łuku zarówno w metodzie TIG, jak i MMA. W przypadku spawania metodą TIG istnieje możliwość regulacji wielu zaawansowanych parametrów, takich jak: przedwypływ gazu, prąd początkowy, czas narastania, czas opadania, prąd końcowy i powypływ. Wszystkie funkcje mogą być ustawiane dla trybu dwu- lub czterotaktowego. Dodatkowo wersja PRO oferuje funkcję pulsacji o częstotliwości od 0,2 do 500 Hz dla lepszej kontroli energii liniowej. W przypadku spawania metodą MMA użytkownik ma możliwość dostosowania parametrów funkcji Hot Start lub Arc Force do swoich preferencji lub potrzeb. Wszystkie te regulacje można przeprowadzić błyskawicznie za pomocą prostego i intuicyjnego interfejsu użytkownika.

Doskonałe zajarzanie przy wysokiej częstotliwości w przypadku pracy metodą TIG eliminuje błędy i zapewnia stabilną pracę. Prosta obsługa pozwala na łatwą konfigurację parametrów spawania. Wytrzymała konstrukcja klasy ochrony IP23S umożliwia eksploatację zarówno w warsztacie, jak i na placu budowy. Zaawansowane możliwości regulacji parametrów pracy metodą TIG zapewniają pełną kontrolę cyklu w każdym zastosowaniu, a funkcja pulsacji do 500 Hz umożliwia doskonałą kontrolę energii liniowej. Technologia PFC stabilizuje łuk i uodparnia go na wahania parametrów zasilania nawet przy podłączaniu do przedłużaczy o długości do 100 m (tylko wersja PRO). Istnieje także opcja zdalnej regulacji ustawień prądu za pomocą uchwytu TIG, pedału nożnego lub pilota ręcznego.

 

 


Spawarka MMA Rogue ES 180i/200iP PRO

 

Rogue to solidne i trwałe źródła prądu do spawania dedykowane profesjonalnym spawaczom. Dzięki wykorzystaniu najnowszych osiągnięć w dziedzinie energoelektroniki oraz sterowania cyfrowego, urządzenia te zapewniają najwyższą klasy wydajność i niezawodność. Stabilizacja łuku spawalniczego odbywa się z największą precyzją.

Rogue dostarcza zrównoważony i stabilny prąd stały DC, umożliwiający spawanie różnych rodzajów metali, takich jak stal stopowa i niestopowa, stal nierdzewna oraz żeliwo. Funkcje Arc Force oraz Hot Start są regulowane, aby idealnie dostosować dynamikę łuku do konkretnego zadania. Wszystkie funkcje są sterowane przez mikroprocesor, co zapewnia najwyższe parametry spawania w całym zakresie prądu urządzenia. Urządzenia Rogue mogą być używane z elektrodami o średnicy do 4,0 mm.

Rogue radzi sobie łatwo ze spawaniem metodą TIG przy użyciu zajarzenia Lift TIG. Po wyposażeniu urządzenia w opcjonalny uchwyt TIG z wbudowanym zaworem gazu oraz butlę z gazem, można śmiało przystępować do spawania stali niestopowej lub nierdzewnej, zarówno z materiałem dodatkowym, jak i bez.

Cechy urządzenia Rogue:

 • Doskonała charakterystyka łuku — zapewnia płynne i stabilne działanie.
 • Zgodność z agregatami — nadaje się do zasilania z agregatu prądotwórczego (zalecana moc 7 kW).
 • Łatwość obsługi — ustawiasz tylko prąd spawania i możesz oczekiwać znakomitych efektów.
 • Praktyczna konstrukcja — źródło prądu spawania jest łatwe w przenoszeniu i można je używać niemal w dowolnym miejscu.
 • Wytrzymałość mechaniczna — klasa ochrony IP23S przystosowana do warunków w warsztacie lub na placu budowy.
 • PFC stabilizuje łuk i uodparnia go na wahania parametrów zasilania, nawet w przypadku podłączania do przedłużaczy o długości do 100 m (tylko wersja PRO).

Uchwyty spwalanicze serii Exeor

Exeor TIG

 

Seria innowacyjnych uchwytów do spawania TIG o nazwie Exeor została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu doskonałej ergonomii i wyjątkowej wydajności w zastosowaniach spawalniczych TIG. Dzięki elastycznym opcjom korpusu palnika oraz wersjom z regulacją prądu w rękojeści, uchwyty Exeor są wszechstronnym wyborem, zapewniającym wygodę we wszystkich zastosowaniach. Ich smukła, kompaktowa konstrukcja, ergonomiczny uchwyt z unikalnym wzorem ESAB oraz miękkimi strefami chwytu zapewniają bezpieczny i wygodny chwyt. Dodatkowo, długi spust umożliwia naturalne i łatwe sterowanie palnikiem we wszystkich pozycjach dłoni.

Możesz wybierać między chłodzeniem gazem lub cieczą oraz różnymi wersjami korpusu palnika, aby dostosować je do swojego indywidualnego zastosowania.

Najważniejsze cechy uchwytów Exeor:

 • Ergonomicznie ukształtowana rękojeść z miękkimi strefami chwytu.
 • Długi spust w standardzie ułatwiający dostęp i kontrolę.
 • Opcjonalny potencjometr do dodatkowej kontroli parametrów.
 • Dostępnych jest wiele różnych typów korpusów palnika.
 • Bezpośrednia łączność z maszyną TIG ESAB bez potrzeby dodatkowej konfiguracji.

Exeor MIG/MAG

 

Linia Exeor jest kolejną generacją uchwytów zaprojektowanych pod kątem optymalizacji pracy spawacza z systemami ESAB.
Smukła, ergonomiczna konstrukcja uchwytu sprawia, że jest on najlżejszy z dostępnych na rynku i świetnie wyważony, co redukuje zmęczenie podczas pracy i pozwala korzystać z uchwytu w wielu pozycjach spawania. Miękka, sześciokątna powierzchnia uchwytu zapewnia wygodny chwyt.
Model MIG 4.0G2z chłodzeniem gazowym ma ulepszone wewnętrzne kanały gazu, które znacząco redukują wpływ ciepła nawet przy wysokich parametrach.

 • Smukły i dobrze wyważony uchwyt z miękką powierzchnią chwytu.
 • Doskonała wydajność chłodzenia zapewniająca mniej odprysków, dłuższą żywotność materiałów eksploatacyjnych i lepsze warunki pracy spawacza
 • Wariant Exeor CX z modułem zdalnym zapewniającym łatwy i prosty dostęp do regulacji parametrów w systemach spawalniczych Warrior Edge
 • Wariant Exeor CX jest wyposażony w światło LED do oświetlania miejsca pracy w ciemniejszych warunkach
 • Lekkie i elastyczne gumowe odciążenie

Kontakt

EKOD sp. z o.o.
Siedziba w Gdyni
NIP: 9581680974
81-061 Gdynia, Hutnicza 36
woj. pomorskie
Tel.: 58 623-61-18
e-mail: ekod@ekod.com.pl
Godziny otwarcia:
Od poniedziałku do piątku od 7.00 do 16.00
Soboty od 8.00 do 13.00

Oddział w Gdańsku
80-051 Gdańsk, ul. Sandomierska 35
Tel. 58 301 24 18
Godziny otwarcia:
Od poniedziałku do piątku od 7.00 do 15.00
Soboty nieczynne

Formularz kontaktowy


BĄDŹ NA BIEŻĄCO